Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku
Další informace

Blog Kurzy etikety

Prezidentská volba 2018

Dobrý den,
dnes mi dovolte krátkou úvahu nad volbou budoucího prezidenta ČR.

Jistě si ještě pamatujete na první přímou volbu prezidenta, Miloš Zeman vs. Karel Schwarzenberg. Ta rozdělila náš národ na dva tábory. Na ty, co jsou na svého prezidenta pyšní a na ty druhé, kteří se za svého prezidenta stydí a veřejně ho odsuzují. Paradoxně se stal přesný opak toho, že prezident by měl lidi spojovat.

Jak je vidět z letošního prvního kola prezidenských voleb, vůbec nic se nezměnilo, nijak jsme se nepoučili. Urážlivé útoky na jednoho či druhého kandidáta, lživé nepravdy, pomluvy a výmysly všeho druhu s úmyslem poškodit, jen aby vyhrál ten či onen kandidát. Ti méně odvážní se bohužel ani pod svá vyjádření či hrubé urážky nepodepíšou.

Demokraticky si lidé volí dle svého přesvědčení toho nejlepšího, ale stále jsme v tak malé zemi dva tábory, ti co budou spokojení a ti druzí.

Rád bych poukázal na to, že prezident by měl být člověk slušný, za všech okolností zdvořilý, měl by vždy dopředu zvážit dopad svých slov a svého jednání ve společnosti, být ale přímý, emočně vyrovnaný, měl by naši republiku dobře reprezentovat nejen doma, ale hlavně v zahraničí, být dobrým diplomatem. Měl by držet slovo, plnit dané sliby, důsledně dodržovat veškerá pravidla, respektovat ústavu.

V neposlední řadě by to měl být člověk, kterého si budeme vážit za jeho příkladnost, tak abysme byli hrdi, že pocházíme z České republiky.
Řádně zvažte, kdo bude tím správným prezidentem, je to Vaše volba, svobodná volba.

Buďme sami k sobě upřímní, slušní k ostatním, respektujme se a chovejme se tak, aby i prezident mohl být hrdý na nás.

Jan Holata
Váš průvodce světem společenské etikety


www.janholata.cz
www.kurzy-etikety.cz

Publikováno: 20.1.2018
Přejít na seznam


Vyjádření pro TV

Prezidentské volby

info@kurzy-etikety.cz